Vlastenecká pospolitost

A co mi po Bohu může býti dražší nežli vlast?

Úvod

Kurz městské policie pro veřejnost

V rámci projektu Bezpečnější Ostrava organizuje Městská policie Ostrava v letošním roce řadu výcvikových kurzů pro veřejnost. 17. června, se konal v pořadí již druhý.

Zúčastnilo se ho 19 zájemců z řad veřejnosti. Někteří byli z řad vojenských nebo polovojenských oddílů , s kterými jsem se již v minulosti a věřím i v budoucnosti příště potkám. Byli to 4 airsofťáci ,jeden člen svazu důstojníků a praporčíků AČR a 1 člen bojového sebeobranného systému krav maga a pak já co se potuluju kolem těchto skupin. Všichni jsme si nejprve vyslechli přednášku, tentokrát na témata vztahy mezi obětí a pachatelem a chování při předcházení násilné trestné činnosti ve vnitřním prostředí.
Poté následovala výuka sebeobrany, jejíž součástí byla nejprve fyzická průprava a rozcvičení, poté následovalo několik rad a doporučení, jak se chovat při případném napadení, při úzkém kontaktu s útočníkem. Účastníci kurzu si mohli sami vyzkoušet, jak se účinně bránit při napadení a jak se vyprostit, uchopí-li je útočník za vlasy nebo za oděv nebo je sevře v pevném objetí.
Závěrem se rozproudila vzájemná diskuze, kdy občané vznášeli řadu dotazů, které se jim přítomní zaměstnanci městské policie snažili co nejpřesněji zodpovídat.

Po ukončení kurzu všichni účastníci odcházeli spokojeni a my tak rovněž, někteří viditelně unaveni, ale kladné ohlasy nás přesvědčily o tom, že náplň kurzů je volena tak, aby si z nich všichni zúčastnění odnesli řadu cenných rad a zkušeností.

Již teď zve MPO všechny další zájemce na další kurz, který se bude konat 16. září 2009, opět v budově ředitelství Městské policie Ostrava na ul. Hlubinské 6 v Moravské Ostravě od 16. hodiny.

 

Zdroj: http://www.mpostrava.cz/

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.