Vlastenecká pospolitost

A co mi po Bohu může býti dražší nežli vlast?

Úvod

Mistr Jan Hus, Cyril a Metoděj na Slezskoostravském hradě 2009

Vážení přátelé, srdečně vás zveme na lidovou slavnost „Cyril, Metoděj a Mistr Jan Hus na Slezskoostravském hradě 2009“ uspořádá pro širokou veřejnost již potřetí ostravská ekumena pod záštitou primátora statutárního města Ostravy Ing. Petra Kajnara /ČSSD/a náboženské obce Církve československé husitské v Moravské a Slezské Ostravě.

Během bohatého programu, na kterém se budou podílet i studenti Ostravské univerzity, si přijdou na své všechny věkové skupiny návštěvníků. Ti například uvidí představení historických tanců, šermíře, divadlo a mnoho dalšího. Letos je na hradě potěší například Tomáš Kočko s etnofolkovou skupinou, inspirovanou lidovou hudbou z Moravy a zazní zde i originální bigbít skupiny Ave!Band a křesťanské folkrockové kapely OBOROH.

Pro ty nejmenší připravila ostravská ekumena mnoho soutěží, her a neobvyklých atrakcí, mezi nimiž nebude chybět ani historický kolotoč.

Vrcholem programu bude pražské vokální Kvarteto svatého Vavřince, které v roce 2005 koncertovalo i v slavné newyorské Carnegie Hall. Slezskoostravský hrad poctí premiérou svých originálních husitských chorálů, která bude zakončena slavnostním zapálením hranice.

Celým programem bude návštěvníky provázet moderátor a herec Národního divadla moravskoslezského Vladimír Polák. Po celou dobu slavnosti budou všem plně k dispozici prostory hradu, jako meditační místnost, stánky s občerstvením a hradní galerií s výtvarnou expozicí prací žáků základních uměleckých škol.

Těšíme se na viděnou s vámi a pro více informací, navštivte tento web: http://www.hushrad.cz

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.