Vlastenecká pospolitost

A co mi po Bohu může býti dražší nežli vlast?

Úvod

Vzpomínková akce na Beneše proběhla v krásnem duchu naší krásné historie.

Je toho mnoho n co bychom neměli zapomínat na skutky a činy T.G. Masaryka ,M.R. Štefánika a samozřejmě na E. Beneše. Jen díky ním máme svou REPUBLIKU.

 

Už samotné uvítání a seznámení s tím co nás čeká naladilo všechny posluchače ,až už byli starší čí mladší  všichni pozorně poslouchali. V uvítání mě zaujalo to ,že jak vítal pán(zapomněl jsem jméno) postupně všechny zúčastněné organizace. Tak se pak rozhlídl na posluchače tak se na mě podíval a přivítal i mládež (tedy mě jako samotného jedince ,ale spíš tím měla být i myšlená mládež gymnázia ,která byla pozvaná v počtu cca 4děvčat). Pak jsme vstali. S doprovodem klavíru zazpíval  pán (jméno jako vždy jsem si nezapamatoval) Československou hymnu.

Pak už začala samotná vzpomínka od dob kdy chodil Edvard Beneš až po jeho skutky za 2. světové války. Vypisovat  zde jeho osud nebudu ten jistě pokud toto čtěte jistě znáte. V této samotné vzpomínce se samozřejmě nedalo zapomenout na 1. československého prezidenta T.G. Masaryka a na M.R. Štefánika ,který tragicky zemřel při pádu letadla jak se vracel do rodné Vlasti na Slovensku.

Nedalo se ovšem ani zapomenout na naše legionáře a na 1.československou armádu. Při vzpomínce na Zborov zazněla píseň u Zborova.   

V samotném vzpomínání se ani nezapomenulo na prózu v niž i bylo i to ,že opět  přijde nepřítel s vyhlazovací kampaní ,která půjdou i do útoku. My máme být na to připravení a bránit naší Vlast. Na rok 1938-1945 bychom neměli zapomínat ale měli bychom se poučit  z činů dávno minulých.

Na konci jsem se rozloučil s organizátorem kterého jak doufám potkám znovu.

 

 

Jelikož se  akce se konala v době kdy má většina lítí školu tak jsem dostal od ředitele muzea omluvenku ,kterou Vám můžu ukázat. Pokud se bude konat další akce tak máte jistotu ,že to budete mít omluvené. (já jsem počítal s tím ,že školu budu mít neomluvenou)                 

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.